برای ارسال مکان باید در پرتال شهری ارومیه ثبت نام کنید.

بعد از ثبت نام با استفاده از دکمه “ارسال مکان جدید” موجود در فهرست بالای سایت می توانید برای این منظور اقدام کنید.

بعد از فشردن این دکمه به صفحه مخصوص ارسال مکان در حساب کاربری خود منتقل خواهید شد.

در این صفحه ابتدا باید دسته بندی مکان مورد نظر و به دنبال آن دسته بندی فرعی مکان ( در صورت وجود ) را انتخاب کنید تا امکانات ثبت مکان در پایین صفحه برای شما به نمایش درآید.

برای پذیرش ثبت مکان ، شما باید اطلاعات زیر را در فرم مشخص کنید :

عنوان مکان :

متن ساده و دلخواهی وارد کنید

آدرس مکان:

متن ساده ای با رعایت فواصل بین عبارات برای جلوگیری از تداخل کلمات

مختصات مکان:

با حرکت دادن نشانگر قرمز رنگ موجود روی نقشه ، موقعیت مکان خود را مشخص کنید و یا می توانید به صورت مستقیم ، طول و عرض جغرافیایی مکان را وارد کنید)

عکس :

اولین عکسی که ارسال می کنید به عنوان عکس شاخص مکان شما نمایش داده خواهد شد . الیته عکس شاخص با انتخاب گزینه “تنظیم برای جلد” نیز قابل تغییر می باشد.

عکس های بعدیی به عنوان گالری مکان شما در صفحه اختصاصی مکان به نمایش در خواهند آمد.

روی دکمه سبز رنگ “برای انتخاب عکس ها کلیک کنید” کلیک کنید و عکس مورد نظر را از کامپیوتر یا موبایل خود انتخاب کنید و منتظر بمانید تا فرآیند آپلود صورت گیرد.

 

انتخاب بسته:

در این مرحله شما باد یکی از بسته های تعیین شده را انتخاب کنید.

بسته ابتدایی : بسته ای رایگان است و مکان شما را تا مدت ۱۰ سال فعال نگه می دارد.

بسته های ویژه : بسته ای پولی است و از لحاظ مدت فعال بودن مشابه بسته ابتدای است ولی با این تفاوت که مکان شما به مدت تعیین شده در بین مکان های ویژه قرار خواهد گرفت.

مکان های ویژه بالاتر از تمام مکان های ثبت شده قرار می گیرند و در صفحات دسته بندی مکان ها و صفحات مکان هایی با دسته بندی مشابه قایل رؤیت می باشند .

 

تایید شرایط و قوانین:

در این مرحله بعد از مطالعه شرایط و قوانین ، به منظور تایید تیک ” منشرایط و قوانین را مطالعه کرده ام و آنها را می پذیرم” را فعال کنید.

 

در نهایت روی ارسال مکان کلیک کنید تا مکان شما ثبت شود.

توجه داشته باشید که در صورت انتخاب بسته های پولی ( ویژه ) بعد از فشردن دکمه ارسال مکان ، برای پرداخت اینترنتی هزینه بسته به درگاه بانک متصل خواهیید شد و در صورت تایید تراکنش مکان شما ثبت خواهد شد.

 

بعد از ثبت مکان ، مکان شمادر انتظار تایید مدیریت قرار خواهد گرفت و بعد از بررسی مطابقت با قونین و صحت مکان ، مکان ثبت شده شما تایید خواهد شد و در دید عموم قرار خواهد گرفت.